حدود 67هزار برگ معاينه فنی ناوگان جاده اي طي سال گذشته دراستان صادرگرديده

در .

طي سال گذشته در مراکز معاینه فنی ناوگان حمل و نقل عمومي باربري و مسافربري حوزه شمال استان كرمان 66 هزارو 902 برگ معاینه فنی ناوگان سنگين صادر شده است.


مدير كل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان كرمان با اعلام اين خبر به فعالیت 6 مرکز معاینه فنی خودرو‌های برون شهري سطح استان اشاره نمود و گفت: در سال 1399، تعداد 66 هزارو 902 دستگاه ناوگان سنگین  و سبك با پلاك عمومي به مراکز معاینه فنی استان كرمان مراجعه کرده اند كه 55 هزارو 746  مورد مربوط به ناوگان باربري بوده و 4 هزار و 529 مورد اتوبوس و 6 هزارو 576 مورد ميني بوس مي باشد.
سيدعلي حاج سيدعليخاني تعداد مردودی خودرو‌های مراجعه شده را بيش از 10 هزار  مورد  عنوان کرد و گفت: 6 هزارو 190 دستگاه خودرو پس از اصلاح عیب و نواقص موفق به اخذ برگ معاینه فنی شده اند که این مهم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از آن  4/11  درصد افزایش یافته است.
وي با اشاره به اينكه  ناوگان جاده اي در صورت نداشتن برگ معاينه فني  نمي توانند صورت وضعيت مسافري  و بارنامه دريافت كنند، افزود: تردد ایمن و سلامت فنی ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای بویژه ناوگان حمل و نقل مسافربری با حساسیت ویژه‌ای پیگیری مي شود و رانندگان نیز به منظور کسب رضایت شهروندان باید در این بخش همکاری لازم را داشته باشند.
مديركل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان كرمان با بيان اينكه در هنگام صدور برگ معاينه فني نيروي شتاب ترمز، بازديد ظاهري، زيربندي، انحراف محور و....مورد بررسي قرار مي گيرد، تصريح كرد: رانندگان حرفه اي با مراجعه به موقع به مراکز معاینه فنی ضمن اینکه از سلامت خودروی خود مطلع می‌شوند می‌توانند کمک موثری به شهر‌ها در راستای کاهش آلودگی هـوا داشته باشند.
وي در پايان از شهروندان خواست تا در صورت داشتن شكايت به سامانه 1000141 اعلام و يا با شماره 32614794 -034 تماس حاصل نمايند.