طرح زيباسازي و منظره آرايي جاده كرمان- ماهان- بم آغاز شد

در .

بهسازی، پاکسازی و زيبا سازی حريم راهها نيازمند يک تلاش همگانی است ، زيرا دقت در زمينه زيبا سازی حريم راهها، جاده های استان را متحول می کند. امروزه نخاله‌های ساختمانی و زباله‌های حاصل از انجام پروژه‌های ساختمانی تبديل به بخش جدايی ناپذير پسماندهای شهری شده است.


 سيد مصطفي آيت اللهي موسوي معاون هماهنگي امورعمراني استانداري كرمان در بازديد ازآغاز اجراي طرح منظرآرايي و زيباسازي محوركرمان - جوپار گفت:  جاده هاي ورودي به شهرهابه عنوان چشم شهر محسوب مي شوند و به طور قطع بايستي از زيبايي درخور توجهي برخوردار باشند .

دكتر آيت اللهي موسوي افزود:  متاسفانه به دليل اينكه نخاله هاي ساختماني در خروجي شهر كرمان به سمت جوپار توسط برخي كمپرسي ها ، تراكتور ها و  وانت بار ها ريخته شده و چهره نازيبايي را بوجود آورده بود لذا طي جلساتي كه با مسوولين دستگاههاي ذيربط داشتيم  تصميمات لازم اتخاذ و از پنجم ارديبهشت به مرحله اجرا در آمد.

وي تصريح كرد: مقرر شد، اداره كل راهداري و حمل ونقل جاده اي استان با امكانات خود نسبت به جمع آوري دپوي نخاله ها ،تسطيح و عمليات تيغ زني را انجام دهد  و اداره كل منابع طبيعي استان محدوده را نهال كاري نمايد و شهرداري نسبت به آبياري و نگهداري حاشيه  درخت كاري شده اقدام نمايند تا منظره در خور و شان شهر كرمان  ايجاد شود.

دكتر آيت اللهي موسوي خاطر نشان كرد: مرحله نخست كار در حال انجام است و هماهنگي هاي بعدي نيز صورت گرفته، بزودي نيز  با كمك بخش خصوصي درخت آن تامين و شركتي كه عهده دار اين طرح شده با هماهنگي شركت گل گهر ، مرحله كاشت را انجام و به شهرداري كرمان تحويل ميدهد.

وي با اشاره به اين مطلب كه مسئولين  راهداري به تعهد خود عمل كرده و خوشبختانه با توان خوبي مشغول به اجراي اين طرح هستندگفت: جا دارد از مدير كل و معاون راهداري اين اداره كل و نيرو هاي خدوم راهدار كه هميشه ما را همراهي نموده و  بدون فوت وقت اين پروژه را آغاز كرده اند تشكر و قدرداني نمايم.


سيد علي حاج سيد عليخاني مدير كل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان كرمان نيز در جريان اجراي  اين عمليات گفت: پاكسازي و زيباسازي حريم راه هاي ارتباطي استان ضروری است و با جديت و تلاشي مضاعف در حال اجراست چرا که نقش بسيار مهمي درامنيت جاده ها و كاهش تصادفات و سوانح رانندگي ايفاء می کند.

مهندس حاج سيدعليخاني افزود: طرح زيباسازي و منظره آرايي محور كرمان- ماهان- بم با مشاركت چهار دستـگاه اجرايي شامل: معاونت عمراني استانداري كرمان، شهرداري ، اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده اي و منابع طبيعي استان اجرا مي شود.

حاج سيد عليخاني با بيان اين مطلب كه زيباسازي و پاكسازي حريم راه ها نيازمند فرهنگ سازي وسيع در سطح جامعه و همه آحاد مردم است گفت:  افرادي كه به تخليه زباله ها و نخاله هاي ساختماني در حريم راه‌ها  مبادرت مي نمايند از ديدگاه قانون مجرم هستند و مراجع قضايي مطابق قانون با آنها برخورد خواهند نمود.

وي يادآور شد: ريختن زباله ، نخاله ، مصالح ساختماني ، روغن موتور و نظاير آن و يا نصب و استقرار تابلو يا هر شي ديگر در طول راه ها و حريم قانوني راه  در داخل و خارج محدوده ي قانوني شهر ها و همچنين هرگونه عملياتي كه موجب اخلال در امر تردد وسايل نقليه شود ممنوع بوده و جرم محسوب ميگردد .

مدير كل راهداري و حمل ونقل جاده اي استان كرمان با اعلام شماره سامانه پيامكي 10000341  از مردم، بويژه رانندگاني كه در جاده هاي استان تردد مي نمايند خواست،  درصوت مشاهده چنين تخلفاتي، مراتب را به پليس راه  اطلاع داده و يا به شماره پيامكي فوق ارسال نمايند .