Arrow
Arrow
  • شناسنامه حدمات
  • ساكانه رسيدگي به شكايات
  • سیستم ثبت نامه توسط ارباب رجوع
  • سامانه شركت ها حمل و نقل
  • آزمون تاسیس شرکت حمل و نقل بین المللی
  • مرکز مدیریت راهها
  • سامانه مديريت ارتباط شهروندي
  • پایگاه اطلاع رسانی مناقصات
  • 1
  • 2

كاهش 19 درصدي تلفات جاده اي استان كرمان در مقايسه با سال گذشته

در .

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان در سی و چهارمین جلسه کمیسیون مدیریت اجرایی ایمني حمل و نقل استان کرمان( كميسيون ايمني راهها)  كه با حضور دكتر آيت الهي موسوي معاون هماهنگي امورعمراني استانداري، سرهنگ هادي اميدوار رئیس پلیس راه کشور و مديران كل 13 دستگاه اجرايي  استان كرمان برگزار شد، گفت: در استان کرمان ۴۱۸ فقره فوتی  در ۱۱ ماهه سال‌جاری به دلیل حوادث ترافیکی به ثبت رسيد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد کاهش ۱۹ درصدی را نشان ميدهد که حدود ۳ درصد از تلفات جاده‌ای استان مربوط به قاچاق سوخت و انسان است لذا اگر آمار فوتی هاي این دسته را در آمار تصادفات منجر به فوت استان لحاظ نکنیم، امسال ۲۰ درصد کاهش تلفات ثبت مي شود.

سيدعلی حاج سیدعلیخانی یکی از مشکلات استان را قاچاق سوخت و انسان اعلام کرد و افزود:  در استان کرمان به دلیل شیوع کرونا در ۱۱ ماهه امسال سفرها ۱۹ درصد و تعداد مسافر ۲۱ درصد کاهش داشته است.
وي افزود: در ۱۱ ماهه امسال ۲۹.۵ میلیون تن بار در جاده‌های استان حمل شده که در مقایسه با بازه زمانی مشابه سال گذشته 10 درصد افزايش داشته‌ایم.
مديركل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان كرمان با بیان اینکه ۵۳ درصد سوانح جاده‌ای در محورهای اصلی استان رخ داده‌اند، اظهار کرد: محور کرمان - باغین بیشترین تردد در استان کرمان را دارد. محور هفت باغ علوی کرمان نیز یکی از پرترددترین و پرتصادف‌ترین محورهای استان کرمان بود که با اقدامات صورت گرفته اکنون تصادفات آن کاهش پیدا کرده است.
حاج سیدعلیخانی ادامه داد: در ۱۱ ماهه امسال محور کرمان - ماهان - بم پرتلفات‌ترین محور استان است و پس از آن سه راهی بهرامجرد – بافت، باغین - سیرجان، سیرجان - شهربابک در رتبه‌های بعدی قرار دارند.
وی با اشاره به میزان تلفات جاده‌ای در نقاط حادثه‌خیز عنوان کرد: ۱۲۵ نقطه پرحادثه در استان در سالهاي گذشته شناسایی شد که تاكنون 107 نقطه آن ايمن سازي شده است.
 
مصطفی آیت‌الهی‌موسوی در جلسه کمیسیون مدیریت اجرایی ایمني حمل و نقل استان کرمان گفت: در گذشته استان کرمان جزء استان‌های پرتصادف بود که در چند سال اخیر تلاش‌های زیادی صورت گرفت و اکنون کاهش چشمگیری در تصادفات پیدا کرده‌ایم.
وی در ادامه مشکل استان کرمان را افغانی‌کش‌ها و قاچاق سوخت دانست و بیان کرد: قانون باید در این زمینه اصلاح شود تا برخورد مناسب انجام دهیم و متاسفانه افغانی‌کش‌ها قبل از پاسگاه افاغنه را پیاده و بعد از پاسگاه سوار ماشین و با سرعت بسیار زیادی در جاده‌ها حرکت می‌کنند.
معاون امور عمرانی استاندار کرمان ادامه داد: پیشنهاد داریم که آمار افاغنه و قاچاق سوخت از آمار تلفات استان حذف شود زیرا ما به جزء این موارد کاهش چشمگیری در تعداد تصادفات و فوتی‌های داریم.
وی با بیان این مطلب که اگر ماشین‌ها تصادف نکنند بیمه‌ها سود می‌برند، تصریح کرد: متاسفانه خودروهای ما از ایمنی لازم برخوردار نیستند و اگر قانون بیمه‌ها را مکلف به همکاری کند تا برخی از هشداردهنده ‌ها روی خودروها نصب کنند، حوادث ترافیکی ما بیش از این کاهش خواهد یافت لذا اصلاح قانون در این زمینه نیاز است.
موسوی با اشاره به آنکه در استان پایگاه‌های امداد هوایی را تجهیز کرده‌ایم و در سیرجان این پایگاه امسال افتتاح شد، عنوان کرد: باید پاسگاه‌ها و راهدارخانه‌ها را تجهیز کنیم و همچنین همه دوربین‌های جاده‌ای به سیستم پلیس وصل نشده است که باید این مشکل رفع شود.