Arrow
Arrow
Slider

انتصاب مهندس سيد علي حاج‌سيدعلی‌خانی به بر مديريت راهداري و حمل ونقل استان كرمان

در .

آئین تجلیل و معارفه مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان صبح امروز و با حضور مهندس عبداهاشم حسن‌نیا معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، پورابراهیمی، زاهدی، حمزه و حسن‌پور نمایندگان مردم استان کرمان در مجلس شورای اسلامی، آیت‌الهی موسوی معاون عمرانی استاندار کرمان، بابایی فرماندار کرمان و بنی‌اسدی‌فر فرماندهی انتظامی استان کرمان برگزار شد.

عبدالهاشم حسن نیا در آیین تکریم و معارفه مدیران کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان افزود: با نگاه ویژه دولت، برای نگهداری راهها در وزارت راه و شهرسازی و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای طی سالهای گذشته اقدامات و تدابیر خوبی انجام شده است.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور گفت: استان کرمان با داشتن 11 هزار کیلومتر از راههای کشور نقش حساسی را در ترانزیت و انتقال بار و مسافر جاده ای برعهده دارد که باید به لحاظ تخصیص اعتبارات نگاه جدیدی به زیرساختهای جاده ای این استان بشود.
به گفته حسن نیا از مدیرکل سابق راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان به عنوان معاون برنامه ریزی این سازمان استفاده می شود زیرا این مدیر با داشتن مسئولیت در بسیاری از استان های جنوبی، اشراف کاملی به جنوب شرق کشور دارد و باید از توانایی وی در راستای برنامه ریزی و ایمنی جاده ها استفاده شود.
: معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد :همچنین باید با حمایت نمایندگان در مجلس شورای اسلامی، استاندار کرمان و مدیران این استان روند کاهشی وضعیت تلفات در راههای این استان را ادامه داد.
براساس این گزارش در خاتمه این مراسم از خدمات خداداد مقبلی به عنوان مدیرکل سابق راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان تقدیر شد و علی حاج سیدعلیخانی به عنوان مدیرکل جدید این اداره کل منصوب شد.
این آیین روز چهارشنبه با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور، مدیرکل ایمنی و راههای این سازمان، معاون عمرانی استاندار کرمان، نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی، فرمانده انتظامی استان، فرماندار، رئیس شورای هماهنگی راه و شهرسازی در محل فرودگاه کرمان برگزار شد..
علی حاج سیدعلیخانی مدیرکل جدید راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان سوابق مدیرکلی راه ترابری و راه و شهرسازی و مدیرکلی مکانیک خاک استان کرمان را در کارنامه اجرایی خود دارد.
در این مراسم سیدعلی‌ حاج‌سیدعلی‌خانی مدیرکل جدید راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان با بیان اینکه استان کرمان به واسطه وسعت و موقعیت جغرافیایی نقش مهمی در حمل و نقل جاده‌ای و ترانزیت کالا دارد اظهارداشت: در گذشته حجم زیادی راه در استان کرمان احداث شده و طول زیاد راه‌های استان به عنوان یک پتانسیل و ظرفیت برای استان محسوب می‌شود.
وی با اشاره به اینکه اگر نتوانیم راه‌های استان را در وضعیت مناسبی قرار دهیم این فرصت‌ها به یک تهدید برای استان تبدیل می‌شوند افزود: بیش‌از 12 هزار کیلومتر راه آسفالته در استان کرمان ساخته شده و استان از این نظر رتبه سوم کشوری را دارد.
مدیرکل جدید راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان با بیان اینکه بالغ بر 29 میلیون تن سال گذشته از جاده‌های استان حمل شده که رتبه پنجم کشوری را داریم گفت: استان کرمان بزرگترین ناوگان کرایه سواری را پس از استان مازندران دارد.
وی با بیان اینکه سنگین‌ترین بارهای کشور از جاده‌های کرمان عبور می‌کنند افزود: این مسئله موجب تخریب و فرسودگی ‌ بیشتر جاده‌های استان می‌شود.
حاج‌سیدعلی‌خانی با اشاره به اینکه استان کرمان رتبه دهم کشوری را از لحاظ تعداد دوربین‌های کنترل سرعت داریم بیان کرد: از لحاظ شاخص سنجش در این حوزه رتبه 29 کشوری را داریم.
وی با بیان اینکه از لحاظ تعداد راهدارخانه، پاسگاه‌ و مجتمع خدمات رفاهی در جاده‌ها از نظر شاخص کشوری در این حوزه وضعیت مطلوبی نداریم گفت: باید دست به دست هم داده تا مهمترین شاخص را که حفظ جان هموطنان است در استان افزایش دهیم.
در این مراسم از زحمات خداداد مقبلی تجلیل و سیدعلی‌ حاج‌سیدعلی‌خانی به عنوان مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان منصوب شد.
به گزارش تسنیم، مقبلی مدیر کل سابق راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان به عنوان معاون برنامه‌ریزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور منصوب شد.
ريیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز آمریکا به دنبال راه‌اندازی جنگ اقتصادی بزرگی علیه ایران است گفت: امروز آمریکا به دنبال حذف نظام جمهوری اسلامی ایران و حذف مراودات اقتصادی همه شرکت‌ها با ایران است.
محمدرضا پورابراهیمی صبح امروز در آئین تجلیل و معارفه مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان که با حضور حسن‌نیا معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای برگزار شد با بیان اینکه ما مطالبات قانونی و بحقی در حوزه حمل و نقل داریم اظهارداشت: بهضی‌ها تلاش دارند تا از این خواسته‌ها بحق در جهت سوء و مخالف نظام استفاده کنند.
وی با اشاره به اینکه افزایش هزینه‌ها اثرات منفی در حوزه حمل و نقل داشته است افزود: باید برای رانندگان کامیون و دیگر افراد فعال در این حوزه تصمیمات درستی اتخاذ شود.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز آمریکا به دنبال آن است تا جنگ اقتصادی بزرگی علیه ایران راه بیندازد گفت: امروز آمریکا به دنبال حذف مراودات اقتصادی همه شرکت‌ها با ایران است.
وی با اشاره به اینکه آمریکا امروز به صورت مستقیم به دنبال حذف نظام جمهوری اسلامی ایران است بیان کرد: آمریکا تمام تلاش خود را برای فروش نرفتن نفت ایران بکار بسته است.
پورابراهیمی با بیان اینکه منافقین عرصه‌گردان آمریکا در حوزه مقابله با نظام هستند گفت: مدیران ما باید به گونه‌ای عمل کنند که مطالبات بحق و اغتشاش و آشوب با هم آمیخته نشوند.
وی با اشاره به اینکه اصلاح قانون ارزش افزوده و بحث توزیع منابع یکی از درخواست‌های وزارت راه است افزود: همه نهادها به دنبال این هستند که از محل مالیات ارزش افزوده اعتباراتی را دریافت کنند.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: توسعه زیرساخت‌ها و افزایش کارایی مستلزم دریافت اعتبارات بیشتر است.