Arrow
Arrow
Slider

آمادگی راهداران و فعالين حمل‌ونقل جاده‌ای استان كرمان برای سفرهای تابستانی

در .

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان كرمان از آمادگی کامل راهداران و فعالين بخش حمل‌ونقل جاده‌ای استان كرمان جهت ارائه خدمات به مسافران سفرهای تابستانی خبر داد.

خداداد مقبلي مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان كرمان با اعلام این خبر گفت: هماهنگی کامل با انجمن‌های صنفی، نظارت بیشتر بر فعالیت شرکت‌های حمل‌ونقل مسافر، استفاده از ناوگان ایمن و مناسب برای جابجایی مسافران و هماهنگی با سایر دستگاه‌های ذی‌ربط را ازجمله اقدامات انجام‌شده برای فراهم کردن شرایط سفر ایمن برای مسافران است.

مهندس مقبلي افزود: در استان كرمان حدود510 دستگاه اتوبوس و بيشتر از 4000 هزار دستگاه ميني بوس و سواري كرايه بين شهري امر جابه‌جایی مسافران را بر عهده خواهند داشت و امید است تا در تابستان سال جاری رضایتمندی حداکثری هم‌وطنانی که با ناوگان حمل‌ونقل عمومی جاده‌ای سفر می‌نمایند فراهم شود.

وي با اشاره به ایمن‌سازی محورهای شریانی و اصلی اظهار کرد: اصلاح شیب‌های شیروانی، شانه‌سازی و اصلاح و ساماندهی تابلوها و علائم جاده‌ای و لکه‌گیری و روکش، رفع نقاط پرتصادف، اصلاح هندسی قوس‌ها، اجرای شیارهای هشداردهنده و لرزاننده، بهبود و تقویت حفاظ‌های کناری جاده‌ها، ملایم سازی شیب‌های شیروانی و ده‌ها عملیات دیگر راهداری از دیگر اقدامات انجام‌شده برای سفرهای تابستانی است.

او تصريح كرد: 56 کیلومتر آزادراه، یکهزار و 800 کیلومتر بزرگراه ، حدود 2000 كيلومتر راه اصلي و 2700 كيلومتر راه فرعي در استان كرمان وجود دارد، در مجموع  هفت و نيم درصد راههاي كشور در استان پهناور كرمان قرار دارد كه توسط راهداران تلاشگر اين استان مرمت ، بازسازي ،نگهداري و ايمن سازي ميشوند.

 مدير كل راهداري و حمل ونقل استان گفت: روکش آسفالت در ایمنی راهها بسیار تاثیرگذار است و سطح روکش هرچه هموار باشد ایمنی بیشتری در جاده ها خواهیم داشت لذا 240 کیلومتر روکش، 213 هزار متر طول درزگیری و 113 هزار مترمربع لکه گیری از ابتدای سال جاری تا پایان بهمن ماه در جاده های استان کرمان اجرا شده است.

وي خاطر نشان كرد:تعداد 27 باب راهدارخانه، 28 مجتمع خدماتي رفاهي – بين راهي،7 پايانه مسافربري عمومي، و 106 شركت و موسسه حمل ونقل مسافربري تحت نظارت عاليه اين اداره كل آماده ارائه خدمات به مسافران تابستانی هستند.
مدير كل راهداري و حمل ونقل جاده اي استان افزود:هم استانی‌های گرامی می‌توانند جهت اطلاع از وضعیت راه‌ها با سامانه ۱۴۱ در ارتباط بوده و یا از طريق شماره سامانه پيامكي 10000341 نظرات خود را ارسال نموده همچنين  باحضور در دفاتر اداره مستقر در پایانه‌های مسافری پیشنهادات و انتقادات خود را مطرح فرمایند تا در اسرع وقت رسیدگی شود