Arrow
Arrow
Slider

ایمنی راههای استان کرمان در سالجاری افزایـش می یابد

در .

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان از افزایش ایمنی محورهای استان در سال جاری از محل اعتبارات ملی ایمن سازی راه های شریانی خبر داد.

خداداد مقبلی افزود: با افزایش تردد در راه ها ، تعداد تصادفات جاده ای نیز به سرعت رو به افزایش بوده و آمار این تصادفات حاکی از آن است که با توجه به حجم کمتر تردد در شب هنگام و نیز تعداد بالای تصادفات در این مواقع از شبانه روز، می توان گفت که تعداد تصادفات شب هنگام حدوداً سه برابر روز است.
 
مهندس مقبلی تصریح کرد: این واقعیت خود بیانگر اهمیت بالای موضوع و لزوم بررسی و تحقیق در خصوص روش های کاهش تصادفات جاده ای به ویژه در شب هنگام است. یکی از تسهیلات مؤثر در کاهش تصادفات جاده ای سیستم های روشنایی راه ها می باشد.
 
مهرداد فیروزان معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان دراین باره خاطرنشان کرد:هدف از ایمنی سازی محورها، ارتقاء سطح ایمنی راه ها وکاهش تلفات ناشی ازحوادث رانندگی دراستان کرمان می باشد.

مهندس فیروزان درادامه ارتقاء حفاظ ایمنی راه ها، نواحی پل وپرتگاهی با استفاده ازحفاظهای بتنی وفلزی را یکی ازمهم ترین طرح های اجرائی این اداره برشمرد وافزود: 14 کیلومترازاین نقاط   طی امسال با اولویت رفع نقاط پرتصادف اجراخواهد شد.

فیروزان افزود:این حفاظ ها علاوه برتامین ایمنی عبورومرور با عملکرد مناسب ، باعث برگشت خودروهای انحرافی ازمسیر وحفظ جان سرنشینان آنها و جلوگیری از برخورد رخ به رخ وسقوط احتمالی به دهانه پل ها وپرتگاه ها خواهد شد ضمن اینکه کاهش بسیار قابل ملاحظه ای نیز درجلوگیری ازخیرگی دید رانندگان در خط مخالف به ویژه درشب خواهد داشت.

معاون راهداری این اداره کل همچنین طراحی واجرا و تعمیرو نگهداری روشنائی طولی نواحی یا گردنه های مه گیرو روشنایی   ورودی شهرها را از دیگر اقدامات در این زمینه برشمرد وعنوان کرد: در پایان سال 96 تامین روشنایی مقابل ورودی باغ شاهزاده ماهان درمحور کرمان- بم توسط این اداره کل جهت ارتقاء سطح ایمنی و کمک به گردشگران و استفاده کنندگان از راه اجرا نموده است.

 
فیروزان با ذکراین مطلب که هرسال 110 کیلومترازشبکه روشنائی نقاط مه گیروگردنه ها نیاز به تعمیرونگهداری( از جمله بهسازی روشنایی ورودی شهر کرمان در محور کرمان- زرند) دارد افزود: این امر در سال 96   با اعتباری بالغ بر 7500 میلیون ریال انجام شد.


علی فروغی رئیس اداره ایمنی راه ها وحریم اداره کل راهداری و حمل ونقل استان نیز گفت: تهیه ونصب تابلوهای اطلاعاتی راه هاوهمچنین احیا وبهسازی آنها درسطح استان رابا متراژ 4 هزارمترمربع به منظور آگاهی وپیش آگاهی کاربران جاده ای در سطح استان، ازدیگراقدامات در حال اجرای این اداره برشمرد.

 
مهندس فروغی همچنین از طرح عملیاتی ملایم سازی شیب حاشیه نواحی پروا‍ژگون خبرداد ودراین باره تصریح کرد: با توجه به اینکه زمان سفر در طول محورهای استان زیاد می باشد و حدود 60 درصد از تصادفات این استان به علت خواب آلودگی و سرعت زیاد می باشد، این اداره عملیات جهت بخشنده کردن راه ها واصلاح شیب شیروانی اقدام به اجرای عملیات خاکی در طول 2200 کیلومترازراه های استان به خصوص مسیرهائی که سابقه واژگونی ناشی از خواب آلودگی دارند در حال اجرا می باشد.
 

فروغی تصریح کرد: تهیه ونصب علائم ایمنی الزامی راه ها،اجرای هاشور،فلش وشیارلرزاننده   که برروی 70 درصد نقاط شناسائی شده در جاده ها اجراشده از دیگر اقدامات این اداره در سال جاری خواهد بود که متناسب   با تخصیص اعتبارات والزام نقاط موردنیاز انجام خواهدشد.

 
وی همچنین افزود: خط کشی محورهای استان نقش بسزایی در کاهش تصادفات جاده ای دارد که هرساله توسط این اداره در حال اجرا می باشد و در سال گذشته بیش از 10 هزار کیلومتر خط کشی در محورهای استان صورت گرفته است