Arrow
Arrow
Slider

انجام 500 کیلومتر شیب شیروانی شانه خاکی جاده های استان در سال گذشته

در .

عملیات شانه سازی و اصلاح شیب شیروانی 500 کیلومتر از محورهای برون شهری استان کرمان با استفاده از توان فنی بخش راهداری استان طی سال گذشته انجام شد و با توجه به تاثیر مثبتی که در ارتقای سطح ایمنی  راهها داشته است در سالجاری نیزبا جدیت بیشتری انجام خواهد شد.

خداداد مقبلی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان با اعلام این خبر گفت: اصلاح شیب شیروانی یکی از فعالیت های فیزیکی است که در جهت ارتقاء سطح ایمنی تردد در جاده ها انجام می شود.

مهندس مقبلی افزود: این اقدام تاثیر فوق العاده ای در کاهش سوانح جاده ای بویژه واژگونی خودروها هنگام خواب آلودگی و یا هر دلیل دیگری که باعث خروج خودروها از جاده می شود خواهد داشت.

مقبلی تصریح کرد: اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان طی یکسال گذشته اصلاح شیب شیروانی در محورهای اصلی و پرتصادف را در دستور کار خود قرار داده که محور کرمان- بم از جمله این محورها بوده و موجب کاهش چشمگیر واژگونی و در نتیجه کاهش تلفات انسانی ناشی از واژگونی گردیده است.

مهندس مقبلی با اشاره به این مطلب که: برنامه ریزی جهت انجام 600 کیلومتر شیب شیروانی در محور های اصلی استان را در طی سالجاری در دستور کار خود قرار داده ایم افزود: به منظور شناسایی بیشتر نقاط قوت و ضعف راههای استان، شماره پیامکی 10000341  آماده دریافت نظرات مردمی در زمینه مسائل مرتبط با راهداری و حمل و نقل جاده ای است و هم استانی های گرامی می توانند از این طریق یاریگر ما در جهت اصلاح راههای مواصلاتی استان باشند.