كنترل هاي نامحسوس در جاده هاي استان كرمان در ايام نوروز تشديد مي شوند

در .

در ایام نوروز 1397  به منظور ارتقاء سطح ایمنی در محورهای مواصلاتی استان کرمان و برقراری و حفظ امنیت جاده ها و .... ، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان با همكاري  پلیس راه استان کنترل نامحسوس وضعیت جاده های پرتردد را  به وسيله  خودروهای پلاک شخصی بطور مستمر و شبانه روز انجام خواهد داد.

خداداد مقبلي مدير کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان با اعلام اين خبر گفت: برای اجرای این طرح کارشناسان ادارات ایمنی و ترافیک ،حمل ونقل کالا و مسافر اين اداره كل به همراهي افسران پلیس راه در اکیپ های 3 نفره با خودروی شخصی با امکاناتی نظیر دوربین سرعت سنج، دستگاه GPS   و...نسبت به کنترل هاي ترافیک جاده ای اقدام مينمايند.

مهندس مقبلي افزود: در این گشت ها، تخلفات احتمالی رانندگان بخش حمل و نقل عمومی جاده ای مستند می شود و گزارش مربوطه برای برخورد قانونی به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان جهت طرح در کمیسیون های ماده 11 و 12  تخلفات شرکت های حمل و نقل بار و مسافر و رانندگان ارسال می شود.

وی تصریح کرد: همچنین با تخلفات احتمالی خودروهای شخصی همچون سرعت و سبقت غیر مجاز و نبستن کمربند نیز در محل برخورد و اعمال قانون می شود وخودروهای دارای سرعت غیرمجاز نیز توقیف می شوند.

در ادامه رئيس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان یادآور شد:  یکی از اصلی ترین اولویت های گشت های نوروزی امسال بستن کمربند ایمنی برای تمامی سرنشینان جلو و عقب خودرو می باشد.

حسين حیدری یار با بیان این مطلب گفت: 70 درصد فوتی های تصادفات ناشی از شکستگی استخوان وضربه مغزی به خاطر نبستن کمربند ایمنی می باشد و یکی از 3 اولویت اصلی گشت هاي نوروزی بسته بودن کمربندایمنی تمام سرنشینان خودرو است.