کارت هوشمند ناوگان باری و مسافری فاقد عملکرد غير فعال مي شود

در .

کارت هوشمند ناوگان حمل و نقل عمومی باربری و مسافربری جاده ای که در جاده هایبرون شهری تردد می نمایند چنانچه 6 ماه متوالی از ابتدای سال جاری،  بارنامه یا صورت وضعیت اخذ نکرده باشند غیر فعال می شود

مهدی صیفوری معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل  نقل جاده ای استان کرمان با اعلام این خبر گفت :  بر اساس دستورالعمل و طرح جدید اجرایی اعلام شده از سوی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای، کـارت هوشمند آن دسته ازناوگانی که از ابتدای سال جاری  به مدت 6 ماه اسناد حمل ( بارنامه به صورت وضعیت) دریافت نکرده اند غیرفعال خواهد شد.

مهندس صیفوری تصریح کرد : از تمامی رانندگان برون شهری اعم از رانندگان کامیون ها، اتوبوس ها، مینی بوس ها و سواری کرایه های بین شهری درخواست می شود با توجه به  ماه پایانی سال جاری در فعالیت های خود نسبت به اخذ بارنامه و صورت وضعیت مبادرت ورزند تا عملکرد آنان دچار خلل و وقفه ای نشده و غیرفعال تلقی نگردند.

صیفوری افزود: در صورت غیر فعال شدن کارت هوشمند ناوگان ، رانندگان و مالکان برای دریافت این کارت ، بایستی تمامی مراحل تعریف شده صدور کارت هوشمند را مجدداً طی نمایند.

مهندس صیفوری افزود : درحال حاضر استان کرمان با فعالیت بیش از 12هزار انواع ناوگان حمل ونقل باری و مسافری تحت پوشش شرکت ها و همچنین اشتغال مستقیم بیش از 16 هزار و 500 راننده حرفه ای دارای کارت هوشمند در هر دو بخش حمل ونقل جاده ای کالا و مسافر دارای رتبه نهم کشور است.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان همچنین در خصوص ممانعت از فعالیت ناوگان فرسوده تصریح کرد: در راستای اجرای قانون هوای پاک و بهبود شاخص های عملکردی بخش حمل و نقل و به منظور افزایش بهره وری ناوگان باری کشور،  از ابتدای سال ۹۷ ، صدور بارنامه برای  ناوگان باری با عمر ۵۰ سال و بالاتر ممنوع می شود.

صیفوری ادامه داد: ناوگان باری فوق سنگین با وزن ناخالص بالای 96 تن تا اطلاع ثانوی شامل این طرح نمی شوند و مشمولین طرح می توانند با مراجعه به شرکت های سازنده خودروهای باری سنگین با استفاده از تسهیلات در نظر گرفته شده نسبت به نوسازی خودرو خود اقدام نمایند.