استاندار کرمان خواستار افزایش کنترل‌های فیزیکی در جاده‌های برون‌شهری استان

در .

باید کنترل های فیزیکی در جاده های برون شهری استان کرمان افزایش پیدا کند و در ایام افزایش تردد جاده ای مانند نوروزبتوانیم از نیروی کمکی پلیس استفاده کنیم. این موضوع نیز در کشورهای پیشرفته به وضوح قابل مشاهده است.

علیرضا رزم حسینی استاندار کرمان در کمیسیون ایمنی راهها و بررسی سوانح جاده ای با بیان این مطلب گفت: هم اکنون استان کرمان رتبه سوم کشور در اندازه و طول جاده‌ها را دارد اما در وجود امکانات بین راهی رتبه بیست و چهارم کشور را به خود اختصاص داده که هیچگونه همخوانی با یکدیگر ندارند لذا باید در صدور مجوزات برای ایجاد اقامتگاه ها ی بین راهی سختگیریهای کمتری صورت گیرد.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان

نصب 130 دوربین کنترل سرعت تا اردیبهشت 97 در استان

در ادامه این نشست مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان کرمان به پیگیری‌های اداره راهداری استان برای نصب دوربین های کنترل سرعت در جاده های استان اشاره و تصریح کرد: هم اکنون در محور کرمان به سیرجان 16 مورد و محور بم به کرمان 14 مورد، بعنوان دو محور حادثه خیز استان، دوربین های کنترل سرعت نصب شده است و امیدواریم تا اردیبهشت ماه سال آینده، 130 دوربین دیگر در محورهای اصلی استان نصب شوند.

خداداد مقبلی با بیان این مطلب که  در سال جاری 300 کیلومتر روکش آسفالت جاده های استان کرمان صورت گرفته است ضمن آنکه در محور کرمان به بم که حادثه خیز ترین جاده استان می باشد هم اکنون هیچگونه نقطه حادثه خیزی وجود ندارد افزود: باپیگیری‌های اداره کل راهداری و حمل ونقل استان برای نصب دوربین های کنترل سرعت در جاده های استان هم اکنون در محور کرمان به سیرجان 16 مورد و محور بم به کرمان 14 مورد، بعنوان دو محور حادثه خیز استان، دوربین های کنترل سرعت نصب شده است و امیدواریم تا اردیبهشت ماه سال آینده، 130 دوربین دیگر در محورهای اصلی استان نصب شوند.

دکتر حمیدرضا رشیدی نژاد رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز در این جلسه با بیان اینکه 60 درصد فوت شدگان محورهای برون شهری استان در سال جاری در محل حادثه بوده است تصریح کرد: متوسط فوت شدگان تصادفات در بیمارستان ها در کشور در حدود40 و در استان کرمان 36 درصد بوده که نشان می دهد حضور اورژانس در سر صحنه ها به موقع بوده است و باید تجهیز و توسعه ناوگان پلیس در این موضوع صورت گیرد.

مدیر کل راه و شهرسازی استان کرمان

در هر تصادف جاده ای استان، بطورمتوسط 1.5 نفر کشته می شوند

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان با بیان اینکه در سال جاری شاهد 249 نفر فوت در صحنه در جاده های برون شهری استان بوده ایم اظهار کرد:، در هر تصادف برون جاده ای استان، متوسط 1.5 نفر کشته می شوند این در حالی است که فقره های تصادفات جرحی و فوتی استان، 2.4 درصد افزایش پیدا کرده است.

محمدرضا بلوردی در جلسه کمیسیون راه های استان تصریح کرد: در 9 ماه گذشته سال جاری، 672 نفر فوتی راه های برون شهری استان کرمان داشته که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 25.6 درصد افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه استان کرمان در تعداد فوتی های جاده ای هم اکنون رتبه دوم کشور را به خود اختصاص داده است تصریح کرد: در سال گذشته میزان فوتی های جاده‌ای استان 535 نفر بوده است ضمن آنکه تعداد شدت تصادفات نسبت به سال گذشته بیشتر شده است که شاید یکی از این دلایل افزایش سرعت خودروها در جاده های استان بوده است.

بلوردی با بیان اینکه در سال جاری شاهد 249 نفر فوت در صحنه در جاده های برون شهری استان بوده ایم اظهار کرد:، در هر تصادف برون جاده ای استان، متوسط 1.5 نفر کشته می شوند این در حالی است که فقره های تصادفات جرحی و فوتی استان، 2.4 درصد افزایش پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه 50 درصد تصادفات برون شهری استان در محورهای اصلی و 49 درصد در محورهای روستایی بوده تصریح کرد: از این بین 60 درصد تصادفات منجر به فوت استان در جاده های اصلی بوده که 238 مورد ناشی از واژگونی خودرو بوده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان با اشاره به محورهای حادثه خیز استان تصریح کرد: محور«کرمان – بم» در رتبه اول مسیرهای اصلی استان در تعداد فقره های تصادف و همچنین منجر به فوت بوده به طوری که 72 درصد تصادفات استان در این محور صورت گرفته است که دلایلی مختلفی برای افزایش میزان تصادفات در این وجود دارد و کمیسیون های راه و شهرسازی، اورژانس و ... به دنبال کنترل این محور هستند اما برخی دلایل نیز از کنترل این مجموعه خارج است.

بلوردی با بیان اینکه نزدیک به 50 درصد از تصادفات استان در بین ساعت های 16 تا 20 بوده است، اظهار کرد: طبق آمار ترددشمارهای استان، در استان کرمان براساس تردد شمارها 82 میلیون تردد صورت گرفته است که نسبت به سال گذشته 10 میلیون تردد افزایش پیدا کرده است