بجز محورفهرج - زاهدان سايرراههای کرمان باز است

در .

به جز محور فهرج – زاهدان كه بدليل طوفان شن و كاهش افقي ديد مسدود مي باشدهمه راههای  استان با وجود بارندگی شدید که از شامگاه شنبه آغاز شده است باز و تردد در آنها جريان دارد.

 

خداداد مقبلی مديركل راهداري و حمل ونقل جاده اي استان با اعلام اين خبر افزود: تا صبح امروز شاهد باران شدید در محورهای کفنوئیه، گردنه خانه سرخ، شهربابک، رابر، اسکر و سرچشمه رفسنجان بودیم که تاکنون آسیبی به راههای ارتباطی اصلی و فرعی این استان وارد نکرده است.
مهندس مقبلي تصریح کرد: بدلیل شدت بارندگی، احتمال آبگرفتگی و راه افتادن سیلاب، راهدارها بصورت آماده باش در راهدارخانه ها مستقر هستند و وضعیت شریانهای ارتباطی را بصورت لحظه ای کنترل و ارزیابی می کنند لذا جای نگرانی در این زمینه وجود ندارد.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان گفت: همچنین هم اکنون در محورهای شهرستان ارزوئیه، سنگ صیاد، قنات سیر، کوه پنج و دهبکری بم شاهد بارندگی هستیم و در برخی مسیرهای ارتباطی شهرستان شهربابک نیز مه گرفتگی وجود دارد لذا رانندگان باید هنگام رانندگی جوانب احتیاط و ایمنی را رعایت کنند.
وی با تاکید بر شدت بارندگی و لغزندگی جاده ها در بسیاری از مسیرهای ارتباطی استان کرمان، به مسافران و رانندگان توصیه کرد: مردم در محورهای ارتباطی با سرعت مطمئنه برانند و با وجود بارش های زمستانی به علائم راهنمایی و رانندگی توجهی ویژه داشته باشند.
مقبلی افزود: با توجه به اینکه در فصل زمستان هستیم و احتمال برودت و کاهش دما وجود دارد باید رانندگان در جاده ها از وسایل گرمایشی خود مطمئن شوند و بصورت دوره ای این وسایل را بررسی کنند.
وی عنوان کرد: همچنین با احتمال آبگرفتگی و جاری شدن سیلاب در برخی از مسیرها و شریانهای ارتباطی مردم از توقف در کنار بستر رودخانه ها پرهیز کنند.
استان پهناور کرمان داراي بيش از 9هزار کیلومتر راه اصلی است و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای متولی راههای این استان بوده و وظیفه ایمن سازی، احداث، تعمیر، نگهداری و بازسازی جاده ها، پل ها و ابنیه ارتباطی را بر عهده دارد.
بنا بر اعلام سازمان هواشناسی، سامانه بارشی بسیاری از نقاط کشور را فراگرفته است و این سامانه از دیروز (شنبه) وارد استان کرمان شده است و طی روزهای آینده بارندگی را در این استان شاهد خواهیم بود.