ضرورت اخذ برگ معاینه فنی توسط ناوگان برون شهری استان کرمان

در .

مراکز معاینه فنی خودروهای برون شهری استان تحت نظارت آنلاین سامانه های نظارتی و بازدیدهای کارشناسان اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان برای خدمات دهی به ناوگان برون شهری در نوروز 97مهیا هستند.

خداداد مقبلی مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان با بیان این مطلب گفت: تمامی خودروهای برون شهری پلاک عمومی اعم از مسافری و باری موظفند نسبت به اخذ گواهی معاینه فنی از مراکز مجاز اقدام نمایند. با توجه به اینکه ارتقاء ایمنی و انجام اقدامات متعدد در زمینه کاهش تصادفات جاده ای همواره در دستور کار این اداره کل قرار دارد، لذا تست سلامت فنی ناوگان عمومی حائز اهمیت بسیار است.

مهندس مقبلی افزود: در هنگام معاینه فنی میزان بخش آلایندگی هوا، آزمون ترمزها، نور چراغ ها، تست فرمان و جلوبندی خودرو، لاستیک ها، کمربند ایمنی و....مورد ارزیابی قرار ومی گیرد تا صحت عملکرد خودرو از لحاظ ایمنی و انطباق آن با استانداردهای ایمنی برابری نماید.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان تصریح کرد: به دلیل آمار بالای تصادفات جاده ای که استان ما را در رده های بالای آمار کشوری قرار داده است و هر ساله موجب کشته شدن تعداد از هموطنانمان در جاده های استان می شود و با توجه به اینکه یکی از دلایل اصلی تصادفات جاده ای نقایص فنی موجود در خودروها می باشد لذا اخذ برگ معاینه فنی خودروتوسط مالکان ناوگان باربری و مسافربری عمومی برون شهری ضروری است.

مقبلی تصریح کرد: تمامی مراکز معاینه فنی موظف به نصب صندوق شکایات، انتقادات و پیشنهادات شده اند ،علاوه بر این شماره پیامکی 10000341  نیز برای دریافت و رسیدگی به پیام های مردمی اعلام شده است.