دوره آموزشي ارتقاء سلامت اداری ويژه كاركنان راهداري و حمل ونقل استان كرمان

در .

دوره آموزشی ارتقاء سلامت نظام اداری و مبارزه با فساد ویژه کارکنان اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان در محل مرکز آموزش این اداره کل با 400 نفر ساعت برگزار شد.

ناصر ميرزايي معاون توسعه مديريت و منابع اداره كل راهداري و حمل ونقل جاده اي استان كرمان با اعلام اين خبر گفت: سلامت نظام اداری مجموعه ای است ازخصایص نسبتاً پایدار که انطباق با شرایط محیط، روحیه بالای نیروی کار، کفایت برای حل مشکلات، سرعت عمل و... را به همراه دارد. به طور کلی سلامت نظام اداری بر برآیند انجام کار اثر بخش تاکید دارد.
مهندس ميرزايي هدف از برگزاری این دوره را آشنایی کارکنان با آیین‌نامه پیشگیری و مبارزه با فساد ، آشنایی با انواع فساد اداری و پیامدها، سلامت اداری و پیامدهای آن دانست و افزود: مبانی حقوقی و قانونی مبارزه با فساد اداری، پیامدهای فردی، فرهنگی و اقتصادی فساد در سیستم اداری، عوامل موثر بر ایجاد فساد اداری و مفاد آئین نامه پیشگیری و مبارزه با رشوه در دستگاه‌های اداری از مهمترین سرفصل‌های این دوره آموزشی بود.
وي با اشاره به وضعيت نيروي انساني اداره كل راهداري و حمل ونقل جاده اي استان كرمان گفت: از آنجاييكه فعاليت هاي اجرايي راهداري و حمل ونقل جاده اي استان توسط بخش خصوصي انجام ميشود و اين اداره كل بر فعاليت هاي شركت هاي پيمانكار راهداري وشركت هاي حمل ونقل جاده اي نظارت عاليه دارد، لذا برگزاري آموزش هاي مرتبط با سلامت اداري حائز اهميت بسيار مي باشد.