سامانه يک بار رمز برای رانندگان برون شهري راه اندازی می شود

در .

سیستم یک بار رمز برای استفاده از کارت هوشمند رانندگان وسايل نقليه باربري جاده اي در استان راه اندازی می شود.

 

خداداد مقبلي مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان كرمان گفت: دراین طرح که در راستای هوشمندسازی حمل ونقل كالا در جاده ها اجرایی می شود، به هنگام صدور هر بارنامه، رمزی از طریق پیامک برای گوشی تلفن همراه راننده ارسال می شود و کاربر صدور بارنامه آن رمز را از راننده دریافت و وارد نرم افزار می کند تا کد رهگیری هر بارنامه دریافت شود.

وی خاطرنشان کرد: با این اقدام احتمال سوء استفاده از کارت هوشمند رانندگان به صفر می رسد و البته راننده نیز نمی تواند ادعا داشته باشد که از صدور بارنامه بی اطلاع بوده و یا از کارت هوشمند وی سوء استفاده شده است بنابراین جلوی هر گونه تخلف احتمالی راننده نیز گرفته می شود.

مهندس مقبلي افزود: در هفته چند مورد شکایت در استان مطرح می شود که بدون اطلاع راننده با استفاده از مشخصات کارت هوشمند، بارنامه صادر شده، لذا در وضعیت فعلي، راننده تنها یک پیامک دریافت می کند و از صدور بارنامه به نام خود مطلع می شود.

وی تصریح کرد: با این سیستم هوشمند، امکان سوء استفاده غیرممکن می شود ورانندگان بایستي شماره همراه معتبر خود را حتما در سامانه کارت هوشمند معرفی کنند، اطلاعات و شماره همراه 16هزار و 457 راننده ناوگان باری استان در بانک اطلاعات ما موجود است كه از اين تعداد حدود8 هزارشماره نامعتبر است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای تصريح کرد: تا پايان سال به این رانندگان مهلت داده شده تا نسبت به تکمیل اطلاعات مربوط  به شماره همراه خود اقدام کنند ودر این زمینه از طریق شرکت های باربری و انجمن رانندگان اطلاع رسانی لازم انجام شده است.