کنترل اسناد حمل بار در جاده‌های استان کرمان تشدید می شود

در .

این طرح به منظورنظارت بر رفتار ترافیکی و جلوگیری  از برخورد با ناوگان فاقد بارنامه و صدور بارنامه غیرمجاز در طرح کنترل دروازه‌ای اسناد حمل‌ونقل ناوگان باری صورت می گیرد.

مهدی صیفوری معاون حمل و نقل اداره کل  راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان کرمان  دراین‌باره گفت: این طرح با هدف نظارت بر رفتار ترافیکی و بررسی اسناد حمل‌ونقل ناوگان عمومی حمل بار است.

مهندس صیفوری ضمن اعلام این خبر افزود: این طرح بر اساس برنامه‌ای مدون وباهمکاری پلیس‌راه و تشکل‌های صنفی حمل‌ونقل کالا و رؤسای راهداری و حمل و نقل شهرستان های تابعه در معیت پلیس راه شهرستان، همه‌ساله در دوره‌های زمانی معین ، در مبادی دروازه‌ای محورهای جاده‌ای استان کرمان اجرا می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان کرمان، صیفوری گفت : درراستای اجرای این طرح ، نسبت به کنترل اسناد حمل بار شامل بارنامه ، کارت هوشمند رانندگان و ..اقدام و در صورت مشاهده تخلفات احتمالی ، مراتب جهت اعمال قانون به مراجع ذی‌صلاح معرفی می‌شوند.

وی افزود: حمل و نقل بدون بارنامه ( اسناد حمل) برای تمام مسیر و یا قسمتی از مسیر، صدور بارنامه خارج از حوزه فعالیت و صدور بارنامه برای وسائط نقلیه فاقد معاینه فنی و تجهیزات ایمنی  از عمده تخلفات است.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان خاطرنشان کرد:  استفاده مکرر از یک بارنامه بارنامه و استفاده غیرمجاز از کارت هوشمند سایر رانندگان در زمره دیگر تخلفاتی است که در طرح کنترل دروازه‌ای اسناد حمل بار نسبت به بررسی آن‌ها اقدام می‌شود .

صیفوری ابراز داشت: : گزارش تخلف رانندگان فاقد بارنامه و شرکت‌های حمل‌ونقل متخلف در سامانه جامع ثبت تخلفات مدیریت شرکت‌های حمل‌ونقل بار درج وبه استان مربوطه ارسال می‌شود و همچنین تخلفات مربوط به استان کرمان در کمیسیون های ماده 11 و 12 این استان رسیدگی می شود.

وی  همچنین گفت : با توجه به تمهیدات به‌عمل‌آمده و بر اساس تجارب سنوات گذشته ، پیش‌بینی می‌شود  تا پایان سالجاری، اسناد حمل‌ونقلی افزون بر 800 دستگاه خودرو ناوگان عمومی حمل بارو مسافر ، در سطح  محورهای استان کنترل شود .