ثبت 7ونیم میلیون تخلف سرعت در جاده های استان کرمان در 9 ماهه 96

در .

بیش از 7 میلیون و 500 هزار مورد تخلف سرعت غیر مجازرانندگی  در جاده های استان با استفاده از دوربین های کنترل سرعت طی 9ماهه سال جاری ثبت شده است.

خداداد مقبلی مدیر کل راهداری و حمل ونقل استان با اعلام این خبر گفت: مدیریت ترافیک و دریافت اطلاعات برخط تردد در محورهای مواصلاتی استان با استفاده از دوربین های نظارت ترافیکی، سیستم های تردد شمار و دیگر سامانه های هوشمند انجام می گیرد، بطوریکه در 9ماه نخست سال جاری علاوه بر ثبت تعداد ترددها و سایر شاخص های ترافیکی، با استفاده از سامانه های ثبت تخلف، تخلفات رانندگان نیز در جاده های استان به طور مستمر ثبت می شود.

وی گفت: بر اساس آمار ثبت شده در 9 ماهه اول سالجاری، به ترتیب مسیر های کرمان – ماهان با 392 هزارتخلف، کرمان – باغین با 330هزار و بردسیر- سیرجان  با 313 هزار تخلف بیشترین تعداد تخلفت را به خود اختصاص داده است.

مهندس مقبلی افزود: کمترین درصد تخلفات غیر مجاز به ترتیب  در محورهای چترود- کرمان 3 هزارو 600 مورد، جیرفت- ماهان با  5 هزارو 200 مورد وکرمان- چترود با 6 هزار تخلف ثبت گردید.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل استان کرمان در خصوص نقش سرعت در وقوع تصادفات رانندگی گفت: در سرعت های فراتر از سرعت مجاز، زمان عکس العمل در هنگام مواجه با خطر به حداقل می رسد و به عبارتی راننده در هنگام مشاهده خطر زمان کمتری برای انجام واکنش مناسب  برای پیشگیری از وقوع حادثه در اختیار دارد.

مهندس مقبلی تصریح کرد: به کارگیری سامانه های ثبت تخلف در محورهای مواصلاتی موجب شناسایی هوشمند تخلف، کاهش استفاده از نیروی انسانی و همچنین سبب کاهش تخلفات و تلفات رانندگی در سطح جاده ها خواهد شد.

وی با بیان اینکه سامانه‌های ثبت تخلفات عبور و مرور برای اعمال قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی و کاهش تخلفات در طول محورهای بزرگراهی استان تجهیز شده اند، افزود: با بکارگیری این تجهیزات، علاوه بر ثبت سرعت لحظه‌ای وسایل نقلیه در پای هر دوربین ثبت تخلف، میانگین سرعت آنها در بین دوربین‌ها نیز محاسبه شده و در صورت داشتن سرعت غیرمجاز در طول مسیر، پلاک خودروهای متخلف توسط سامانه های مذکور ثبت می‌شود

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان در پایان یادآور شد: با توجه به راه اندازی سامانه جامع اطلاع رسانی ۱۴۱، شهروندان با بهره مندی از امکانات جامع این سامانه می توانند سفرهای جاده ای خود را مدیریت کنند.