مدیریت شهرداری در پایانه مسافربری شهر کرمان مطلوب نیست

در .

مدیر‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان با اشاره به اینکه مدیریت شهرداری کرمان در پایانه مسافربری مطلوب نیست و نارضایتی مردم را ایجاد کرده گفت: این در حالی است که ۵ درصد از بهای فروش بلیط به شهرداری پرداخت می‌شود
خداداد مقبلی اظهار داشت: حدود 9 هزار کیلومتر راه فرعی و اصلی در استان کرمان داریم که تقریبا 9 هزار میلیارد تومان ارزش اقتصادی برای استان است.

وی با اشاره به اینکه 600 میلیارد تومان برای نگهداری این راه‌ها نیاز داریم که اعتبارات کافی نیست گفت: امسال اعتبارات ما در بخش ملی نسبت به سال گذشته 20 درصد و در بخش استانی 30 درصد افزایش داشته اما از مجموع 120 میلیارد تومان اختصاص برای پروژه‌های نگهداری شامل روکش آسفالت و رفع نقاط حادثه‌خیز تاکنون از ابتدای امسال 10 میلیارد تومان دریافت شده است.

مدیر‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان با بیان اینکه در سال 95 حدود 300 کیلومتر روکش آسفالت در استان انجام شد افزود: حدود هزار و 500 تقاطع فرعی به اصلی در استان شناسایی شده که از نقاط حادثه‌خیز هم هستند و برای مدیریت سرعت در این نقاط برنامه داریم.

وی با اشاره به اینکه در بعضی نقاط شوراهای روستایی اقدام به این کار کردند که استاندارد نیست و باید اصلاح شود خاطر‌نشان کرد: در مسیرهای اصلی احداث سرعت‌گاه منع قانونی دارد و در مسیرهای فرعی روستایی ایجاد آنها را پیگیری می‌کنیم.

مقبلی با بیان اینکه دوربین‌های کنترل سرعت نقش مهمی در کاهش تصادفات جاده‌ای دارند اما استان کرمان متاسفانه از نظر سیستم‌های هوشمند ترافیکی فقیر است گفت: در کل استان تا ماه گذشته فقط 25 دوربین داشتیم اما با پیگیری‌های انجام شده 130 دستگاه دوربین در محورهای ارتباطی استان در حال نصب است.

وی با اشاره به اینکه بالای 55 درصد از تصادفات واژگونی بوده که ناشی از سرعت‌های بالا در جاده است افزود: در مسیر کرمان، بردسیر و سیرجان 12 دستگاه دوربین کنترل سرعت در حال نصب است و در مسیر بم کرمان نیز پایه‌های دوربین‌ها نصب شده است.

مدیر‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان اظهار داشت: 2 هزار کیلومتر از راه‌های اصلی استان کرمان تحت کنترل دوربین‌ها قرار می‌گیرد و امیدواریم شاهد کاهش تصادفات باشیم.

وی با بیان اینکه 115 نقطه  در شمال استان کرمان شناسایی شده است افزود: امسال اصلاح 20 نقطه حادثه‌خیز در دستور کار است و در سال 95 نیز 20 نقطه اصلاح شد.

مقبلی در مورد مشکلات پایانه مسافربری شهر کرمان با بیان اینکه ما در پایانه بهره‌بردار هستیم گفت: مدیریت پایانه بر عهده شهرداری کرمان است و خدمات‌رسانی به مردم باید توسط شهرداری پیگیری شود.

وی با اشاره به اینکه 5 درصد از بهای فروش بلیط توسط شرکتهای مسافربری به شهرداری پرداخت می‌شود تصریح کرد: در سال 95 شرکت‌های مسافربری بدهی خود را به شهرداری پرداخت کردند و مطالبات شهرداری تقریبا به‌روز است اما متاسفانه در آنجا هیچ خدماتی از جانب شهرداری ارائه نمی‌شود.

مدیر‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان با بیان اینکه مدیریت شهرداری در پایانه مسافربری کرمان مطلوب نیست و بارها جلساتی گذاشتیم با شهرداری اما اقداماتی انجام نمی‌شود گفت: در سال گذشته نیز گلایه‌مندی زیادی بود و سالن استراحت رانندگان در سال گذشته با هزینه‌های اداره کل راهداری مناسب‌سازی شد