صدور 1300 مجوز حریم درجاده های استان کرمان

در .

در راستای تحقق فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال،کمیسیون حریم راههای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان در 10 ماهه سال 96 اقدام به صدوربیش از 1300 مجوز در حریم راههای نموده است.

مهرداد فیروزان معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان کرمان گفت:

از جمله این مجوزها می توان به همکاری در خصوص صدور مجوز جهت پروژه های گازرسانی به شهرهای بم، فهرج، نرماشیر، ریگان وارزوئیه اشاره کرد.

مهندس فیروزان با اشاره به  اجرای فیبر نوری شرکت ارتباطات زیرساخت در محورهای رفسنجان، کرمان، شهداد، نهبندان و.... افزود: صدور مجوز جهت اجرای خطوط انتقال آب خلیج فارس به کویر مرکزی ایران و انتقال آب شهر کرمان و همکاری جهت صدور مجوز برای احداث نیروگاه های خورشیدی، مجتمع های خدمات رفاهی – بین راهی، گردشگری و سایر فعالیت های تولیدی می باشد.

وی با بیان این مطلب که حفظ و نگهداری از راهها با توجه به اهمیت و نقش کلیدی آنها در رشد و شکوفایی و توسعه کشور در زمینه های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و....ضروری و مهم است،  خاطرنشان کرد: حفظ و نگهداری از حریم راه های کشور از وظایف اصلی ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده ای است.

مهندس فیروزان در پایان یادآور شد: به کل اراضی طولی و عرضی که برای جاده سازی و تعریض و اقدامات راهداری و ایمنی بین حد نهائی تا محور راه در طرفین با رعایت قوانین و مقررات اختصاص می یابد حریم راه گفته می شود که هرگونه ساخت و ساز و عملیات عمرانی در این محدوده ممنوع و در صورت مشاهده برابر مقررات و با هماهنگی مراجع قضایی و نیروی انتظامی برخورد خواهد شد.