ثبت 82 میلیون تردد در جاده های برون شهری استان با 12 درصد رشد

در .

حدود 82 میلیون تردد انواع وسایل نقلیه سبک و سنگین طی 9 ماهه اول سالجاری در محورهای مجهز به تردد شمار سطح استان کرمان به ثبت رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از رشد 12 درصدی برخوردار است.

خداداد مقبلی مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان با اعلام این خبر گفت: بیشترین تردد در شهریور ماه 96 با حدود 9 میلیون و 700 هزار تردد و کمترین تردد در خردادماه امسال با حدود 7 میلیون 500 هزار به ثبت رسید.

مهندس مقبلی افزود: میانگین ساعتی تردد در محورهای استان 169 تردد ثبت شد و میانگین سرعت نقلیه حدود 80 کیلومتر، همچنین بیشترین تخلفات رانندگی، سرعت غیرمجاز گزارش شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان تصریح کرد: بیشترین ترددها به ترتیب در محورهای باغین- کرمان، سیرجان- شهربابک، ماهان- جیرفت و انار- یزد ثبت شد.

مقبلی به علت افزایش 12 درصدی تردد در 9 ماهه اول امسال و در مقایسه با مدت مشابه سال قبل اشاره کرد و افزود: یکی از دلایل این رشد،  ترسالی و بارش های زمستان 95 می باشد که باعث سرسبزی نقاط ییلاقی و افزایش سفرهای درون استانی شده است.

وی رشد اقتصادی را بعنوان یکی دیگر از علل افزایش تردد دانست وگفت: افزایش تردد وسایل نقلیه سنگین باربری و مسافربری، یکی از نشانه های رشد اقتصادی محسوب می شودکه نتیجه افزایش حمل و نقل کالا و مسافر می باشد.

مهندس مقبلی تجهیز راههای استان را به دستگاه های تردد شمار حائز اهمیت خواند و افزود: استفاده از آمارهای اخذ شده از دستگاه های تردد شمار، اولویت ها را از جمله، اصلاح محورها، ظرفیت سنجی راهها با توجه به تعیین ظرفیت موجود راهها،  توسعه راهها، تعیین ساعات اجرای تردد و اختصاص گشت راهداری و پلیس راه و اجرای طرح های ترافیکی رامشخص نمود