تجهیز حدود 400 دستگاه ماشین آلات راهداری زمستانی در استان کرمان

در .

تعداد 400دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین برای عملیات راهداری زمستانی در استان کرمان تجهیز شده اند.

خداداد مقبلی مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان با  اعلام این خبر گفت: این 400دستگاه شامل: بلدوزر، لودر، گریدر، کامیون، برف خور، نمک پاش و سایر دستگاههای سبک و سنگین است که برای طرح راهداری زمستانی تجهیز شده اند.

خداداد مقبلی گفت: تعداد 450 نفر عوامل راهداری زمستانی شامل نیروی انسانی ثابت، فصلی و پشتیبان در 22 باب راهدارخانه ثابت واکیپ های راهداری برای خدمت رسانی به کاربران جاده ای سامان دهی شده اند.

مهندس مقبلی راههای تحت پوشش برف روبی استان را بیش از  930کیلومتربرشمرد و افزود: اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان در راستای وظایف ذاتی خود با بسیج همه جانبه همکاران و بکارگیری کلیه امکانات و استقرار در مسیرهای حوزه استحفاظی و افزایش گشت های راهداری به ویژه در محورهای پرتردد به هم استانی های گرامی خدمت رسانی می نماید.

مهندس مقبلی همچنین از آماده سازی و تجهیز راهدارخانه ها در محورهای اصلی و فرعی جهت امدادرسانی و خدمات به موقع به مسافران و کاربران راهها با همکاری و تعامل با مسئولین استانی و شهرستانی، نیروهای انتظامی و پلیس راه، هلال احمر و سایر نیروهای امدادی برای افزایش ایمنی عبور و مرور در این ایام خبر داد.