93مدرسه حاشیه راههای استان کرمان ایمن سازی می شوند

در .

به منظور ارتقای فرهنگ ایمنی وترافیک و باهدف بالا بردن ضریب ایمنی عبور و مرور دانش آموزان در خصوص نحوه تردد ایمن از جاده ها و جلوگیری از وقوع سوانح رانندگی، تعداد 93مدرسه  حاشیه راههای برون شهری و روستایی استان در دو بخش فیزیکی و آموزشی ایمن سازی می شوند.

خداداد مقبلی مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان کرمان با اعلام این خبر گفت: در راستای فعالیت های ایمنی بویژه  اقدامات پایه ای در جهت افزایش آگاهی دانش آموزان  استان، این طرح در دو بخش آموزش ( نرم افزاری) شامل آموزش های مرتبط با ایمنی وآشنایی با مقررات ترافیکی و همچنین طرح های ایمنی سازی فیزیکی ( سخت افزاری) که با اصلاح فیزیکی محل عبور و مرورو دانش آموزان این مدارس انجام می شود ازتاریخ شنبه دهم دیماه 96 آغاز می شود.

مهندس مقبلی افزود: در این راستا در بخش ایمن سازی فیزیکی محدوده 33مدرسه حاشیه راهها در مدارس شهرستان های  ارزوئیه، بافت، بردسیر، بم، رابر، راور، رفسنجان، ریگان، سیرجان ، نرماشیر، شهربابک و زرند ایمن سازی شده و همچنین در بخش آموزشی نیز 60 مدرسه ایمن سازی خواهد شد که با توجه به شروع سال تحصیلی  از مهرماه در حال انجام و تجهیزات ایمنی در حال نصب و اجرا می باشد.

وی تصریح کرد: طرح ایمن سازی آموزش نرم افزاری، دانش آموزان شهرستان های بافت، بردسیر، ارزوئیه، بم، رابر، رفسنجان، ریگان، ززند، شهربابک، سیرجان، فهرج، کوهبنان و نرماشیر تحت پوشش آموزه های ترافیکی قرار میگیرند.

مهندس مقبلی با بیان این مطلب که اجرای این طرح یک ضرورت است افزود: این طرح علاوه بر ایمنی دانش آموزان و آسودگی خاطر والدین، موجب فرهنگ سازی ترافیک در آینده می شود. شایان ذکر است هرساله تعدادی از دانش آموزان به دلیل عبور از عرض جاده ها و قرار گرفتن در مسیر تردد خودروها در حاشیه جاده ها دچار آسیب های ناشی از سوانج رانندگی می شوند که اجرای طرح ایمن سازی مدارس حاشیه راهها می تواند به کاهش و یا رفع این معضل کمک قابل توجهی نماید.