آمار بالای تصادفات جاده‌ای کرمان نگران‌کننده است

در .

جانشین ستاد مدیریت بحران استانداری کرمان با اشاره به آمار تلفات و تصادفات جاده‌ای استان کرمان گفت: عامل اصلی تصادفات انسان است زیرا اگر سرعت مطمئنه و توجه به علائم راهنمایی و رانندگی رعایت شود تصادفات کاهش می‌یابد.

آئین گرامیداشت هفته حمل و نقل و تجلیل از راهداران و رانندگان برتر استان کرمان با حضور سید مصطفی آیت‌الهی‌موسوی جانشین ستاد مدیریت بحران استانداری و سرپرست معاونت عمرانی استانداری کرمان، محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و محمدمهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

در این جلسه سید مصطفی آیت‌الهی‌موسوی جانشین ستاد مدیریت بحران استانداری کرمان اظهارداشت: در زلزله اخیر مجموعه حمل و نقل تلاش فراوانی کردند و راهداران جاده‌های مسدود را سریعا بازگشایی کرده و کمک‌رسانی به مردم مناطق زلزله‌زده به خوبی انجام شد.

وی با اشاره به آمار تلفات و تصادفات جاده‌ای استان کرمان گفت: عامل اصلی تصادفات انسان است زیرا اگر سرعت مطمئنه و توجه به علائم راهنمایی و رانندگی رعایت شود تصادفات کاهش می‌یابد.

جانشین ستاد مدیریت بحران استانداری کرمان با اشاره به وجود ماشین‌های افغانی‌کش که 15 نفر را حمل می‌کنند گفت: این ماشین‌ها با سرعت‌های بالا و عدم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی سبب افزایش آمار تصادفات در جاده‌های استان می‌شوند.

وی با اشاره به برگزاری کمیسیون ایمنی در استان گفت: در این کمیسیون عملکرد استان در این حوزه بررسی می‌شود.

در این جلسه از فرماندار زرند، سیرجان و بردسیر، فرمانده و جانشین پلیس‌راه استان کرمان، فرمانده پاسگاه پلیس‌راه بم و بافت، رانندگان پیشکسوت حوزه حمل و نقل، موسسات حوزه حمل و نقل، راهداران و راهسازان نمونه تجلیل به عمل آمد.

از فرزند راهدار مرحوم نجات شاهبداغی از راهداران شهرستان سیرجان به شکل ویژه تجلیل شد.