نماینده مردم کرمان در مجلس:وضعیت راه آهن استان کرمان مطلوب نیست

در .

رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وضعیت راه‌آهن استان کرمان مطلوب نیست گفت : امیدواریم در آینده نزدیک مسیرهای آن احیا شوند و تعداد قطارها در مسیر کرمان و تهران افزایش پیدا کنند.

محمدمهدی زاهدی در آئین گرامیداشت هفته حمل و نقل و تجلیل از راهداران و رانندگان برتر استان کرمان با گرامیداشت هفته حمل و نقل اظهار داشت: حمل و نقل نقش موثری در چرخه اقتصادی کشور دارد.

وی با اشاره به اینکه در زمان بحران زلزله توسط راهداران راه‌های مسدود شده به موقع بازگشایی شدند گفت: هماهنگی مطلوبی بین دو مجموعه راه و شهرسازی و حمل و نقل و راهداری در استان کرمان وجود دارد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وضعیت راه‌آهن استان کرمان مطلوب نیست گفت : امیدواریم در آینده نزدیک مسیرهای آن احیا شوند و تعداد قطارها در مسیر کرمان و تهران افزایش پیدا کنند.

وی با بیان اینکه بیش از 9 هزار کیلومتر شبکه راهی در استان کرمان وجود دارد که هزینه نگهداری آنها 400 میلیارد تومان در سال گفت: متاسفانه 120 میلیارد تومان در سال‌جاری برای این امر تخصیص داده شده که در مجلس باید این بودجه پیگیری شود تا رانندگان با خاطری آسوده در جاده‌ها حرکت کند.

زاهدی با اشاره به اینکه استانداردهای لازم در حوزه حمل و نقل باری و مسافری در کشور وجود ندارد گفت: آمار تلفات جاده‌ای نشان‌دهنده این امر است.

وی با بیان اینکه یکی دیگر از عوامل اصلی تصادفات انسان است افزود: در دستگاه‌های حمل و نقل باید سیستم هشداردهند نصب شود تا شاهد کاهش تلفات تصادفات در جاده‌ها  باشیم.

رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی گفت: از دولت انتظار داریم تا با ارائه تسهیلات، ناوگان حمل و نقل بهسازی شود تا شاهد کاهش تلفات در تصادفات باشیم.