سالانه ۱۵۰ میلیارد تومان در بخش ایمنی جاده‌های استان کرمان هزینه می‌شود

در .

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای  استان کرمان با اشاره به اینکه سالانه ۱۵۰ میلیارد تومان در بخش ایمنی جاده‌ها هزینه می‌شود گفت: با وجود ایمن‌سازی راه‌ها بیشتر تصادفات در اثر سرعت بالا بوده است که در هشت ماهه سال‌جاری ۶۰۷ کشته در تصادفات جاده‌ای در استان کرمان داشتیم.

خداداد مقبلی  در دیدار با حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی‌ سلیمانی نماینده جدید ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان با اشاره به آغاز هفته حمل و نقل از 26 آذر ماه اظهار داشت:  حوزه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در حوزه مدیریت حمل و نقل کالا در جاده‌های استان فعالیت دارد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 16 هزار راننده در سطح استان کرمان وجود دارد که در حوزه اشتغالزایی نقش بسزایی دارند گفت: 12 هزار کامیون در سطح استان کرمان در حوزه حمل و نقل کشاورزی و معدنی فعالیت می‌کنند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان از فعالیت 510 ناوگان حمل و نقل در حوزه مسافربری در استان کرمان خبرداد و تصریح کرد: نه هزار کیلومتر راه در شمال استان و هفت هزار کیلومتر راه در جنوب استان کرمان وجود دارد که نقش کلیدی را در سطح کشور برای حمل و نقل کالا با بنادر را برعهده دارند.

مقبلی با اشاره به اینکه سالیانه 150 میلیارد تومان در بخش ایمنی جاده‌ها هزینه می‌شود خاطرنشان کرد: با وجود ایمن‌سازی راه‌ها بیشتر تصادفات در اثر سرعت بالا بوده است  که در هشت ماهه سال‌جاری 607 کشته در تصادفات جاده‌ای در استان کرمان داشته‌ایم که هزینه‌های زیادی به دولت تحمیل شده است.

وی با بیان اینکه ائمه جمعه می‌توانند در تریبون‌های نماز جمعه در حوزه فرهنگ‌سازی برای کاهش تلفات جاده‌ای اطلاع‌رسانی کنند افزود: استفاده از ظرفیت روحانیت در استان بسیار در این زمینه موثر بوده و زبان ائمه جماعت تاثیرگذاری بیشتری دارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمان نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان نیز در این دیدار حمل و نقل را بخشی از شاهرگ حیاتی کشور دانست و اظهارداشت:  شهرها زمانی زنده‌اند که آمد و رفت کالا و انسان وجود داشته باشد و این امر با بسترسازی سطح جاده‌ها فراهم می‌شود.

وی تصریح کرد: ائمه جمعه نیز در حوزه فرهنگسازی و در راستای کاهش تلفات جاده‌ای مشارکت خواهند کرد.