عامل ۳۰ درصد تصادفات جاده‌ای استان کرمان موتورسواران هستند

در .

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان کرمان، علی عبدالهی در نشست خبری که به مناسبت 28 آبان ماه روز جهانی یادمان قربانیان حوادث ترافیکی برگزار شد با اشاره به اینکه دانش‌آموزان آسیب‌ پذیرترین گروه در میان عابران پیاده هستند اظهار داشت: آموزش و فرهنگسازی ترافیکی و ارتقاء دانش ترافیکی دانش‌آموزان در مدارس حاشیه راه‌های استان در حال اجرا است.

وی از آموزش بیش از شش هزار و 300 دانش‌آموز در 60 مدرسه در حاشیه راه‌های در سال گذشته خبرداد و افزود: آموزش عبور دانش‌آموزان از عرض جاده، تجهیز و آموزش گذربانان و پلیس مدارس و توزیع اقلام آموزشی از اقدامات انجام شده در این مدارس است.

رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان کرمان با اشاره به وجود بیش از شش هزار روستا در استان کرمان گفت: در سال گذشته طرح ارتقاء ایمنی عبور و مرور تنها در 60 نقطه روستایی با توجه به بررسی و شناسایی روستاهای دارای اولویت انجام شد.

وی با بیان اینکه طرح ارتقاء ایمنی عبور و مرور در سال گذشته در سه شهرستان کرمان، بم و زرند اجرا شده است خاطر نشان کرد: خوشبختانه با اجرای این طرح با کاهش میزان تصادفات و تلفات جاده‌ای در جاده‌های برون شهری این شهرستان هدف روبرو بوده‌ایم.

وی با بیان اینکه عمده تردد در مسیرهای روستایی با موتورسیکلت و وانت انجام می‌شود گفت: 30 درصد تصادفات جاده‌ای را موتورسواران به خود اختصاص داده‌اند.

وی از آموزش موتورسواران، عابران پیاده، رانندگان وانت و رانندگان ادوات کشاورزی در استان خبر داد و افزود: در راستای اجرای این طرح توزیع کلاه ایمنی در بین موتورسوران، رفع نقص روشنایی و نصب شبرنگ بر روی موتور، وانت و ادوات کشاورزی برای افزایش آشکارسازی آنها انجام شده است.

رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان کرمان با بیان اینکه عملیات نصب 130 دوربین‌ کنترل سرعت متوسط از ابتدای امسال با جانمایی و مکان‌یابی آغاز شده است گفت: گاردریل‌های حفاظتی آنها در 130 نقطه در حال نصب بوده و امیدواریم که تا پایان سال به بهره‌برداری برسند.

وی با بیان اینکه نصب دوربین‌های کنترل سرعت تاثیر زیادی در کاهش تصادفات جاده‌ای دارد گفت: بررسی نشان داده که نصب دوربین های کنترل سرعت تا 68 درصد تصادفات فوتی در استان را کاهش داده است.

وی با اشاره به وجود 25 مجتمع رفاهی در استان کرمان گفت: 21 مجتمع رفاهی توسط بخش خصوصی در جاده‌های استان در حال احداث بوده و با راه‌اندازی این مجتمع‌ها گام موثری در کاهش تصادفات جاده‌ای برداشته می‌شود.