واگذاری خودروهای طرح توسعه ناوگان عمومی حمل‌ونقل مسافر روستایی با اعطای تسهیلات

در .

فرآیندواگذاری خودروهای طرح توسعه ناوگان عمومی مسافربری حمل‌ونقل روستایی با اعطای تسهیلات صندوق کارآفرینی امیدموضوع تفاهم نامه مشترک سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای کشور،شرکت ایران خودرو و اتحادیه شرکت‌های تعاونی سواری کرایه بین شهری کشوراعلام شد.

 

خداداد مقبلی مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان با اعلام این خبر گفت : در خصوص پیش ثبت نام آندسته از متقاضیان خودروهای سواری کرایه حمل و نقل روستایی، سامانه ثبت نام متقاضیان در سایت رسمی اتحادیه سواری کرایه بین شهری کشور به آدرس www.etcui.com ایجاد شده است و آندسته از متقاضیان پیش فاکتور سواری عمومی حمل و نقل روستایی در سامانه مربوطه که آمادگی کامل برای پرداخت وجه پیش فاکتور را به حساب شرکت ایران خودرو تا پایان آبان ماه دارند ثبت نام انجام دهند.

مهندس مقبلی افزود: با توجه به انعقاد تفاهم نامه مشترک سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با صندوق کارآفرینی امید و دو شرکت خودرویی دیگر، به منظور توسعه ناوگان عمومی حمل و نقل روستایی طرح واگذاری خودروهای ون با استفاده از تسهیلات صندوق کارآفرینی امید به متقاضیان واجد شرایط در حال اجراست. در این طرح معادل 80 درصد قیمت خودروی ون، تسهیلات با کارمزد 4 درصد و بازپرداخت 5 ساله اعطا می شود.

مدیر کل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان یاد آور شد: با ابلاغ بخشنامه طرح توسعه ناوگان ون عمومی حمل‌ونقل روستایی و فرایند اجرایی تفاهم‌نامه‌های مذکور به این اداره کل ، رانندگان متقاضی می‌توانند برای بهره‌گیری از این تسهیلات به اداره کل مراجعه و در صورت واجد شرایط بودن، ثبت‌نام کرده تا پس از طی روال اجرایی و تخصیص تسهیلات، خودروی ون عمومی برای فعالیت در مسیرهای حمل‌ونقل روستایی به آنها واگذار شود.

مقبلی همچنین درباره شرایط متقاضیان برای دریافت این خودروها ادامه داد: دارابودن کارت هوشمند راننده یا همان برگ فعالیت روستایی یا بین شهری و ارائه تعهد برای فعالیت در مسیرهای حمل و نقل روستایی مورد تائید از جمله شرایط متقاضیان برای دریافت این خودروهاست، مضاف بر اینکه در بخشنامه اولیه فرد متقاضی می بایست ساکن روستا باشد که طی بخشنامه جدید شرط سکونت در روستا از شروط فوق الذکر برای متقاضیان حذف گردیده است.