برگزاری آئین گرامیداشت روز حمل ونقل و راهدار با تجلیل از برگزیدگان این بخش در مرکز استان کرمان

در .

خداداد مقبلی امروز در مراسم گرامیداشت سالروز ملی حمل ونقل، رانندگان و روز راهدار اظهار داشت: 26 آذر سال 62 در بحبوحه جنگ که عمده کالاهای مورد نیاز از بندر هرمزگان وارد کشور می‌شدند و به دلیل حجم بالای کالا، کشور با مشکل حمل کالا از این مبادی رو‌به‌رو بود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان : وی با اشاره به فرمان تاریخی حضرت امام(ره) در این زمان حساس گفت: خوشبختانه رانندگان بسیاری بسیجی‌وار به کمک این بخش آمدند و با حمل کالاهای مورد نیاز مردم کار بزرگی کردند.

مدیرکل راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای استان کرمان با تشکر از رانندگانی که ساعات زیادی از عمر خود را دور از خانواده و در جاده‌ها می‌گذرانند تا مردم مایحتاج خود را به راحتی در اختیار داشته باشند تصریح کرد: امروز حمل و نقل با سهم 5 درصدی در هزینه‌های خانوار نقش اساسی و زیربنایی در اقتصاد دارد.

وی با اشاره به وجود 15 هزار راننده در ناوگان حمل و نقل استان کرمان گفت: این قشر با 12 هزار و 800 ناوگان حمل و نقل در استان کرمان فعالیت دارند.

مقبلی با تاکید بر حمل 18 میلیون تن بار در یکسال گذشته توسط ناوگان حمل و نقل استان کرمان خاطرنشان کرد: از 365 میلیون تن کالایی که در سطح کشور  در طول سال گذشته جابه‌جا شده  سهم استان کرمان بسیار خوب و قابل قبول است.

وی با تقدیر از رانندگان اتوبوس کرمان که در همایش پیاده‌روی اربعین حضور موثری داشتند افزود: 400 دستگاه اتوبوس حمل زائر به شلمچه را در اربعین امسال بدون هیچ حادثه‌ای و در کمال سلامت برعهده داشتند.

مدیرکل راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای استان کرمان با اشاره به اول دی‌ماه روز راهدار خاطرنشان کرد: راهداران بهترین روزها و ساعات عمر خود را به‌جای آنکه در کنار خانواده باشند در خدمت مردم هستند.

وی با اشاره به وجود 9 هزار کیلومتر راه در استان کرمان گفت: از این میزان راه در استان کرمان قریب 2 هزار کیلومتر آن  برفگیر است.

مقبلی با تاکید بر وجود 17 گردنه برفگیر در استان اظهار داشت: 350 دستگاه ماشین راهداری و قریب 500 نیرو در محدوده پاییز و زمستان وظیفه راهداری و حفاظت از راه‌ها را در استان بر عهده دارند.

وی با بیان اینکه سالانه 20 نقطه حادثه‌خیز را در سطح استان اصلاح می‌کنیم تصریح کرد: خوشبختانه امسال 11/4 درصد کاهش تلفات جاده‌ای داشتیم که این همه بواسطه کمک و همدلی دستگاه‌ها از جمله پلیس‌راه، هلال‌احمر، اورژانس و دیگر سازمان‌ها است. در پایان از 20نفر از برگزیدگا ن بخش حمل و نقل و راهداری استان تقدیر شد.

سردار رضا بنی‌اسدی‌فر فرمانده انتظامی استان کرمان امروز در مراسم گرامیداشت سالروز ملی حمل و نقل، رانندگان و روز راهدار با اشاره به تعامل بسیار خوب و مفید بین پلیس و مجموعه راهداری اظهار داشت: تمام تلاش خود را در جهت بهره‌گیری از این ظرفیت برای خدمت رسانی به مردم به کار می‌بریم.

وی با تقدیر از مجموعه ماموریتی پلیس و همه کسانی که در این حوزه باپلیس همکاری دارند گفت: اقداماتی که در حوزه حمل ونقل جاده‌ای و در جهت سلامتی افراد جامعه در استان صورت گرفته بسیار موثر بوده چرا که ناوگان حمل و نقل به‌ویژه حمل و نقل جاده‌ای وظیفه زیادی در حفظ جان مردم برعهده دارند.

فرمانده انتظامی استان کرمان با ابراز تاسف از اینکه درسال 94 بیش از هزار نفر تلفات جاده‌ای دراستان کرمان داشتیم تصریح کرد: بیشتر این افراد سرپرست خانواده و یا افراد مفید در جامعه بودند.

وی با اشاره به اینکه اگر بتوانیم آمار تلفات و سوانح را کاهش دهیم از هیچ تلاشی رویگردان نیستیم گفت: هیچ اجر و مزدی از آن بالاتر نجات جان انسان‌ها نیست و نجات جان حتی یک نفر برای ما اهمیت زیادی دارد.

بنی‌اسدی‌فربا اشاره به اینکه شکر‌گذار و قدردان خداوند هستیم که کار ما را در مسیری قرار داد که حفظ جان و امنیت هموطنان از وظایف ما است، اظهار داشت: ارتباط خوب، مفید و سازنده بین دستگاه‌های مرتبط در این حوزه باعث شده است که بتوانیم با استفاده از این ظرفیت کارهای مفیدی انجام دهیم

محمدعلی توحیدی فرماندار کرمان  نیز در مراسم گرامیداشت سالروز ملی حمل و نقل، رانندگان و روز راهدار با تقدیر از همه فعالان حوزه حمل و نقل و راهداری اظهار داشت: اگر امروز استان ما به عنوان یک استان معدنی مطرح است یکی از دلایل موفقیت استان در این حوزه حمل و جابجایی درست و به موقع این محصولات است.

وی با اشاره به سهم قابل توجه جنوب استان در محصولات جالیزی و کشاورزی خاطرنشان کرد: نقش ناوگان حمل و نقل در این زمینه غیرقابل انکار است.

فرماندار کرمان با تاکید بر همایش راهپیمایی اربعین امسال گفت: ایجاد یک سفر بی‌خطر و ایمن برای زائران استان مدیون همین قشر تلاشگر است.

توحیدی با تقدیر از سایر سازمان‌ها که همکاری مستقیم و تنگاتنگی با مجموعه راهداری دارند خاطر نشان کرد: خوشبختانه بالاترین اعتبارات ما درحوزه عمرانی در زمینه راه‌ها است.

وی با بیان اینکه تبدیل تمامی راه‌های بین شهری به اتوبان و بزرگراه نه برای ما که در تمامی دنیا امکان‌پذیر نیست، افزود: بسیاری از مشکلات و تصادفاتی که در اتوبان‌ها صورت می‌گیرد بر اثر واژگونی خوردوها است که این خود بیانگر بی‌توجهی، خطای انسانی، عجله و سهل‌انگاری است.

وی با اشاره به اینکه به‌دنبال پایش تصویری در تمامی راه‌ها استان هستیم گفت: خوشبختانه در مسیرهایی که پایش تصویری صورت گرفته با کاهش چشمگیر تصادفات روبه‌رو بودیم