ساماندهی وانت بارها ی فعال در جاده های استان از اول آبان همزمان با سراسر کشور آغازمی شود

در .

به‌منظور ساماندهی ناوگان  وانت بار فعال درجاده های برون شهری، در راستای ارتقای سطح ایمنی جاده های استان وطبق  هماهنگیهای به عمل آمده سازمان متبوع با پلیس راه راهور ناجا، از اول آباه ماه 95  طرح مذکورهمزمان با سراسر کشور در محور های مواصلاتی استان به مرحله اجرا در می آید.

مسعود جمیلی کرمانی قائم مقام مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان با اعلام این خبر گفت: این اقدام با رویکرد شناسنامه دار نمودن این دسته از ناوگان وانجام حمایتهای لازم همچون سایر رانندگان فعال در بخش حمل و نقل جاده ای دنبال می شودو کنترل مدارک رانندگان و وانت بارهای آنها از جمله کارت معاینه فنی، بیمه اجباری ، کارت صحت و سلامت جسمی و روحی خواهد بود.
مهندس جمیلی  افزود: با توجه به تمهیدات به عمل آمده، کلیه مراکز مجاز ثبت نام استان آماده خدمت رسانی به ذینفعان بوده و متقاضیان می توانند با مراجعه به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ، انجمنهای صنفی رانندگان بار و مسافر و دفاتر پیشخوان دارای مجوز، نسبت به ثبت نام و دریافت کارت هوشمند راننده و ناوگان اقدام نمایند.
جمیلی تصریح کرد: سیاست کلی سازمان راهداری وحمل ونقل جاده ای  در ساماندهی این ناوگان، اعمال سیاستهای تشویقی به منظور جلوگیری از ایجاد اختلال در فعالیت شاغلین این بخش و تسریع در انتظام آنهاست، دارا بودن حداقل مدرک تحصیلی پنجم ابتدایی به جای سیکل. البته  فقط برای متقاضیانی که ظرف یکسال از ابتدای شروع طرح مبادرت به ثبت نام نمایند و ارائه گواهی تحصیلی پایین تر از پنجم ابتدایی یا نهضت سوادآموزی بلامانع خواهد بود..
وی گذراندن دوره های آموزشی عمومی برای رانندگان حمل و نقل کالای سبک (وانت بار) برون شهری را الزامی دانسته و افزود: شرایط و زمان اجرای آن متعاقباً اعلام می شود و متقاضیان برای کسب اطلاعات تکمیلی می توانند در ساعات اداری به ساختمان شماره 2 این اداره کل واقع در کیلومتر یکم جاده ایستگاه راه اهن مراجعه نمایند.